Hlavní obsah
Pinkasův palác v Praze na Kampě Foto: Petr Hloušek, Právo

Pinkasův palác v centru Prahy vydražila Kellnerova PPF

Památkově chráněný Pinkasův palác na Kampě získala v prosincové dražbě za 480 milionů korun společnost PPF Reality ze skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. V úterý o tom informovala mluvčí PPF Zuzana Migdalová.

Pinkasův palác v Praze na Kampě Foto: Petr Hloušek, Právo
Pinkasův palác v centru Prahy vydražila Kellnerova PPF

Nedobrovolná dražba, podle pořadatele největší v Česku, proběhla v prosinci.  Konala se na návrh PPF Banky, nemovitost předtím vlastnila firma Artemis Property. Jméno nového majitele ale dosud nebylo známé.

Památkově chráněný objekt o celkové rozloze 3 223 metrů čtverečních se nachází na pražské Kampě, v těsné blízkosti Karlova mostu. PPF Reality patří do holdingu holdingu PPF Real Estate.

„PPF Real Estate touto akvizicí rozšířil své portfolio nemovitostí o další významný objekt a má aktuálně ve svém portfoliu 26 projektů,” uvedla Migdalová.

Dům byl vybudován na místě starší zástavby jako raně barokní novostavba ve 2. polovině 17. století, následně byl rozšířen v době klasicismu, kdy získal čistě obytnou funkci. Od roku 1815 do roku 1908 patřil dům rodině Pinkasů. První zmínka o objektu pochází už z roku 1516.

Pinkasův palác v Praze na Kampě

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Objekt se nyní rekonstruuje, podle plánů by v něm měly vzniknout luxusní byty. [celá zpráva]

PPF Real Estate je součástí investiční skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, spravuje aktiva ve výši dvou miliard eur (51 miliard korun). Působí na evropském a ruském realitním trhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků