Hlavní obsah
Pinkasův palác Foto: verejnedrazby.cz

Pinkasův palác na Kampě jde do nedobrovolné dražby za půl miliardy

Pinkasův palác na pražské Kampě jde do nedobrovolné dražby. Vyvolávací cena je 470 milionů korun a podle realitní společnosti Gaute, která má prodej na starosti, je to největší nedobrovolná dražba v Česku. Dražba se koná 20. prosince v Praze a je veřejná. Navrhovatelem dražby je PPF Banka, majitelem nemovitosti a zástavcem je firma Artemis Property.

Pinkasův palác Foto: verejnedrazby.cz
Pinkasův palác na Kampě jde do nedobrovolné dražby za půl miliardy

Dům, který byl nazýván též Prachovnou, stojí mezi Čertovkou a Karlovým mostem. Byl vybudován na místě starší zástavby jako raně barokní stavba ve druhé polovině 17. století. První zmínka o objektu pochází z roku 1516.

Podle informací Novinek současný majitel nemovitosti dluží PPF Bance, proto byla vyhlášená nedobrovolná dražba. Majitel domu je v exekuci.

Před několika lety našli archeologové ve sklepích paláce dva pilíře románského Juditina mostu. Majitel paláce proto v dokumentech k dražbě upozorňuje, že v objektu se nacházejí prvky podléhající památkové ochraně. Jsou to například historické fresky a právě pilíře Juditina mostu, který je součástí národní kulturní památky Karlův most.

Mají tam vzniknout luxusní byty

„Dům se nachází v těsné blízkosti Karlova mostu s výhledem na nejstarší část Prahy,” popisuje na webu verejnedrazby.cz realitní firma.

V současné době nemovitost není rozdělena na jednotky. Dřívější vymezení jednotek bylo zrušeno v roce 2013. Nyní objekt prochází rozsáhlou rekonstrukcí a stavebními úpravami, které nejsou dokončeny.

V budově jsou navrženy nové byty s upravenými dispozicemi a rovněž nebytové prostory. V rámci stavebních úprav má podle schválené dokumentace vzniknout 10 luxusních bytů, vinotéka a další nebytové prostory.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků