Hlavní obsah
Na ilustračním snímku letadla Ryanair na letišti v Dublinu Foto: Clodagh Kilcoyne, Reuters

Piloti Ryanairu schválili dohodu vyjednanou odbory

Irští piloti Ryanairu jednohlasně schválili dohodu vyjednanou odbory. Největší nízkonákladové aerolinky v Evropě doufají, že podobné smlouvy uzavřou i v dalších zemích, uvedla ve středu agentura Reuters. Podle irského odborového svazu jde o první krok směrem k zajištění spravedlivých pracovních podmínek pro piloty.

Na ilustračním snímku letadla Ryanair na letišti v Dublinu Foto: Clodagh Kilcoyne, Reuters
Piloti Ryanairu schválili dohodu vyjednanou odbory

Ryanair zažil v létě nejhorší vlnu stávek personálu, zrušeny musely být stovky letů. Zaměstnanci protestovali proti nevyhovujícím pracovním podmínkám a pomalému postupu rozhovorů o jejich změnách. [celá zpráva]

Spory mezi odbory a aerolinkami se týkaly mimo jiné přesunu základen či povyšování, konečná dohoda byla uzavřena před dvěma týdny.

Ryanair létá do 37 zemí a v loňském roce přepravil zhruba 130 milionů cestujících. Loni v prosinci se mu podařilo odvrátit rozsáhlé stávky, když se poprvé ve své dvaatřicetileté historii rozhodl uznat odborové svazy. Od té doby se mu však nepodařilo s řadou z nich uzavřít dohody o pracovních podmínkách.

Ryanair zaměstnává více než 4000 pilotů, z toho asi 350 v Irsku. Právě jednání v Irsku podle aerolinek patřila k nejobtížnějším.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků