Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Peugeot Citroën a General Motors prý uzavřely alianci

Francouzský výrobce automobilů PSA Peugeot Citroën se dohodl na vytvoření aliance s americkým konkurentem General Motors (GM). Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené s jednáním. Dodaly, že GM získá v PSA sedmiprocentní podíl.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Peugeot Citroën a General Motors prý uzavřely alianci

Dohoda bude podle zdrojů oficiálně ohlášena po skončení středečního obchodování na evropských akciových trzích. Automobilky hodlají údajně spolupracovat například při výzkumu a vývoji.

Informace o rozhovorech PSA a GM o alianci se v médiích objevily již minulý týden. GM by alianci mohla využít ke snížení provozních nákladů ztrátové evropské divize Opel. PSA by pak mohla získat přístup na nové trhy v době, kdy je poptávka po automobilech v Evropě pod tlakem v důsledku dluhové krize.

Společnost General Motors je největším výrobcem automobilů ve Spojených státech. Firma loni navíc získala zpět vedoucí pozici na světovém automobilovém trhu, o kterou ji v roce 2008 připravil japonský konkurent Toyota.

PSA Peugeot Citroën je po německém Volkswagenu druhým největším výrobcem automobilů v Evropě. Společnost koncem října oznámila, že hodlá v rámci plánu na snížení nákladů zrušit zhruba 6000 pracovních míst. Firma působí i v České republice, kde má společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota. TPCA omezí od května výrobu pouze na čtyři dny v týdnu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků