Hlavní obsah
Radiolokátor Věra Foto: Archív, Novinky

Omnipol koupil výrobce radiolokátoru Věra

Společnost Omnipol koupila stoprocentní podíl ve firmě Era Pardubice, která vyrábí pasivní radiolokátory Věra. Era Pardubice byla dceřinou společností americké firmy SRA International. Oznámil to předseda představenstva a generální ředitel Omnipolu Michal Hon. Cena nebyla zveřejněna.

Radiolokátor Věra Foto: Archív, Novinky
Omnipol koupil výrobce radiolokátoru Věra

"Hlavním smyslem této akvizice bylo zejména zachování všech poslední dobou poněkud ohrožených výrobních schopností společnosti Era i do budoucna a vrácení unikátní, špičkové technologie po ne zcela vydařených zahraničních investičních projektech do českých rukou a pod plnou kontrolu českého zákonodárství," uvedl Hon.

Pardubická Era by podle něj měla i nadále zajišťovat servis a modernizaci systémů dodaných české armádě i zahraničním zákazníkům. "Přirozeně, že získání této klíčové technologie významně přispívá k dosažení vize Omnipolu stát se předním světovým dodavatelem civilních a vojenských sledovacích systémů," dodal Hon.

Omnipol patří mezi největší tuzemské obchodníky s vojenskou a leteckou technikou.

Era vyrábí sledovací technologie pro řízení letového provozu, letištní provozy a pro oblasti vojenství a bezpečnosti. Nejznámější je její pasivní sledovací systém Věra, který dokáže objevit přítomnost cizího radaru a určit jeho typ, aniž je sám odhalen. Může najednou sledovat až 200 letounů a dokáže velmi přesně stanovit vzdálenost a výšku cíle. Radiolokátor je modernějším nástupcem známého systému Tamara.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků