Hlavní obsah
Ředitel automobilky PSA Carlos Tavares Foto: Gonzalo Fuentes, Reuters

Od roku 2020 bude francouzská PSA vyrábět u Trnavy elektromobily

Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën postaví u slovenského města Trnava halu na výrobu elektromobilů. Do trnavského závodu investuje přes čtyři miliardy korun.

Ředitel automobilky PSA Carlos Tavares Foto: Gonzalo Fuentes, Reuters
Od roku 2020 bude francouzská PSA vyrábět u Trnavy elektromobily

„Produkce elektromobilů bude zahájena koncem roku 2019, nejpozději v roce 2020,“ řekl mluvčí společnosti PSA Slovakia Peter Švec.

Automobilka chtěla původně u Trnavy postavit halu na výrobu benzinových tříválců. Své plány změnila a rozhodla se pro elektromobily.

Deník Sme v této souvislosti upozornil, že před časem vstoupil do PSA čínský akcionář a v Číně sílí trend přechodu ze spalovacích motorů k elektrickým. Stále přísnější unijní předpisy rovněž nutí výrobce k přechodu od dieselových motorů k hybridům a elektromobilům.

PSA do trnavského závodu investuje celkově 165 miliónů eur (4,2 miliardy korun). PSA na Slovensku momentálně vyrábí Citroën C3 a Peugeot 208. Letos plánuje vyrobit 350 tisíc vozů.

Kromě PSA působí na Slovensku také automobilka Volkswagen v Bratislavě, Kia u Žiliny a u Nitry staví svůj nový závod Jaguar Land Rover. Slovensko je ve výrobě aut na hlavu na prvním místě světa před Českem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků