Hlavní obsah
Boeing 737-8 MAX v barvách společnosti Travel Service Foto: boeing.com

Obří kontrakt: Travel Service objednává 25 nových boeingů za desítky miliard

Největší česká letecká společnost Travel Service uzavřela obří objednávku na dodávku letadel v hodnotě desítek miliard korun. Flotilu dopravce tak rozšíří celkem pětadvacet Boeingů 737-8 MAX. Šestnáct z nich dopravce objednal v posledních dnech. Novinkám to potvrdila mluvčí společnosti Vladimíra Dufková.

Boeing 737-8 MAX v barvách společnosti Travel Service Foto: boeing.com
Obří kontrakt: Travel Service objednává 25 nových boeingů za desítky miliard

„Letouny přibydou ve flotile Travel Service v průběhu let 2018 až 2021,“ sdělila Novinkám Dufková s tím, že první 737-8 MAX společnost získá v lednu 2018.

Tři z pětadvaceti letadel kupuje dopravce přímo od boeingu. „Zbylých 22 letounů si Travel Service pronajme od leasingových společností. Deset strojů od GE Capital Aviation Services Limited (GECAS), deset letadel od společnosti AerCap a dva stroje od Air Lease Corporation,“ doplnila mluvčí.

Boeing 737-8 MAX v barvách společnosti Travel Service

Foto: boeing.com

Letadla jsou objednána sérií různých kontraktů. Poslední smlouvy firma uzavřela na začátku ledna.

Společnost neuvedla, kolik celkem budou letadla stát. Cena jednoho 737-8 MAX se však pohybuje okolo 110 miliónů dolarů, tedy asi 2,75 miliardy korun. Hodnota transakce se proto pohybuje v řádu desítek miliard korun.

Boeingy 737 série MAX jsou nejnovější modelovou řadou historicky nejprodávanějšího dopravního letadla na světě. Oproti předchozí Next Generation má mít MAX silnější a úspornější motory a upravený drak i křídla. Letadla série MAX mají být prvním zákazníkům dodána v roce 2017.

Ilustrační foto

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Travel Service v současnosti používá Boeingy 737-800 a Airbusy A320. Dceřiná společnost Smart Wings využívá menší Boeing 737-700. Kromě nich společnost létá soukromé lety s Cessnou 680 Citation Sovereign pro devět cestujících.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků