Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Obchodnímu řetězci Tesco loni v ČR klesly tržby i zisk

Společnosti Tesco Stores ČR, která patří mezi největší obchodní řetězce v Česku, v hospodářském roce 2008/2009 končícím letos v únoru klesl čistý zisk z 816 miliónů korun v předchozím roce na 138 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy Tesco Stores ČR, která byla zveřejněna ve Sbírce listin. Účetní rok Tesco Stores ČR začíná vždy v březnu a končí následující rok v únoru.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Obchodnímu řetězci Tesco loni v ČR klesly tržby i zisk

Tesku v hospodářském roce 2008/2009 v Česku klesly i tržby, a to z bezmála 41 miliard korun v účetním roce 2007/2008 na 39,7 miliardy korun. 

Společnost Tesco Stores ČR loni v Česku otevřela 18 nových obchodů, zatímco předloni jich zprovoznila 16. Vedení Tesco Stores ČR ve výroční zprávě uvedlo, že firma loni investovala do snižování cen zboží 321 miliónů korun.

Zákazníci v účetním roce 2008/2009 v obchodech Tesco provedli více než 121 miliónů nákupů, kterých bylo v meziročním srovnání o tři milióny více. "Rekord v roce 2008 zaznamenalo obchodní centrum Letňany, kam přišlo za nákupy deset miliónů lidí, což je meziročně o sedm procent více," uvedla již dříve mluvčí Tesco Stores ČR Eva Karasová.

Tesco má nyní v Česku 122 hypermarketů, supermarketů, obchodních domů a samoobsluh. Na loňském žebříčku největších tuzemských obchodníků, který sestavila společnost Incoma Research a časopis Moderní obchod, připadla Tesku s odhadovanými tržbami 47 miliard korun druhá pozice. První byla s tržbami 54,5 miliardy korun německá obchodní skupina Schwarz, která v Česku provozuje diskontní prodejny Lidl a hypermarkety Kaufland.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků