Hlavní obsah
Obchodní dům Kotva Foto: Petr Horník, Právo

Obchod za miliardy. Generali koupila pražský obchodní dům Kotva

Společnost Generali Real Estate koupila od PSN obchodní dům Kotva v centru Prahy. Generali to ve středu sdělila ve své zprávě. Cenu ani jedna strana neuvedla. Podle informací ČTK se pohybuje kolem čtyř miliard korun. Sedmipodlažní budovu s celkovou plochou 28 000 metrů čtverečních čeká rekonstrukce.

Obchodní dům Kotva Foto: Petr Horník, Právo
Obchod za miliardy. Generali koupila pražský obchodní dům Kotva

Development a celkovou rekonstrukci objektu převezme developerská společnost Sekyra Group.

"Cílem spolupráce se Sekyra Group je provést rozsáhlou rekonstrukci Kotvy tak, aby jí byla navrácena prestiž a status špičkové nákupní destinace v historickém centru Prahy," uvedla Generali.

Obchodní dům Kotva byl otevřen v roce 1975 jako příklad luxusního československého obchodního domu. V době uvedení do provozu byla Kotva pátý největší obchodní dům v Evropě s prodejní plochou 22 160 metrů čtverečních, který dokázal díky 2000 zaměstnanců obsloužit až 75 000 zákazníků denně.

Obchodní dům patří mezi tzv. druhou generaci českých obchodních domů. Stavba na půdorysu propojených šestihranů vznikala podle návrhu Věry Machoninové a Vladimíra Machonina a bývá považována za jednu z nejvýznamnějších českých staveb první poloviny sedmdesátých let.

Kotva i další obchodní domy po roce 1989 musely čelit nově vznikajícím moderním nákupním centrům. Obchodní dům se dlouhodobě potýkal s nedostatečným zájmem o pronájem obchodních ploch, v některých patrech zůstávaly volné prodejní plochy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků