Hlavní obsah
Generální ředitel Celní správy ČR Milan Poulíček Foto: MF

Novým šéfem celníků je Milan Poulíček

Ministr financí Andrej Babiš (ANO)pověřil Milana Poulíčka funkcí generálního ředitele Celní správy ČR. Ministerstvo financí o tom informovalo v tiskové zprávě. Dlouholetý pracovník celní správy Poulíček bude podle zákona ustaven do funkce po získání příslušné bezpečnostní prověrky.

Generální ředitel Celní správy ČR Milan Poulíček Foto: MF
Novým šéfem celníků je Milan Poulíček

Předchozí ředitel Petr Kašpar ke konci června rezignoval. Následně odešli i další lidé z vedení celní správy. Babiš pak čelil kritice například od předsedy rozpočtového výboru Václava Votavy (ČSSD), že činnost Celní správy ČR je ochromena.

Kašpar oznámil v květnu, že ke konci června z čela úřadu odejde ze zdravotních důvodů. K poslednímu červnu opustil funkci také zástupce generálního ředitele pro výkon Vladimír Štainer. Už začátkem června skončil dočasný náměstek František Halás, když mu vypršela doba, po kterou byl do funkce pověřen. Podle serveru Echo24.cz by měl ke konci července odejít i náměstek pro ekonomiku Tomáš Pinkas.

"Milan Poulíček má dlouholeté zkušenosti z vedoucích pozic v celní správě. Jeho hlavním úkolem bude hladká implementace a úspěšné zvládnutí nových klíčových agend celní správy, jako jsou nové kompetence v oblasti trestního řízení, nebo nelítostný boj s nelegálním hazardem díky novému zákonu o hazardních hrách," uvedl Babiš.

Poulíček pracuje v celní správě od roku 1987. V minulosti působil například jako ředitel odboru pátrání Celního ředitelství Plzeň nebo náměstek ředitele Celního úřadu Rozvadov. Od roku 2003 do současnosti vykonával funkci ředitele odboru pátrání Generálního ředitelství cel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků