Hlavní obsah
Odpůrci brexitu u britského parlamentu Foto: Matt Dunham, ČTK/AP

Nizozemci kvůli brexitu lákají 250 firem z Británie

Nizozemská vláda jedná s 250 firmami o přestěhování z Británie do Nizozemska kvůli brexitu, který je plánovaný na letošní 29. březen. Už loni bylo takto z Británie do Nizozemska přesunuto téměř 2000 pracovních míst, uvedlo v sobotu nizozemské ministerstvo hospodářství.

Odpůrci brexitu u britského parlamentu Foto: Matt Dunham, ČTK/AP
Nizozemci kvůli brexitu lákají 250 firem z Británie

Nizozemské ministerstvo uvedlo, že loni se podařilo do Nizozemska přilákat z Británie 42 firem nebo jejich poboček, což obnášelo 1923 pracovních míst. Zpráva uvádí jako příklady japonskou investiční banku Norinchukin, mediální společnost TVT Media, poskytovatele finančních služeb MarketAxess a Azimo nebo námořní pojišťovnu UK P&I Club.

„V roce 2019 už některé společnosti, včetně Discovery a Bloombergu, oznámily svůj záměr investovat v Nizozemsku kvůli brexitu,” informovalo ministerstvo. „Kromě toho nizozemská agentura pro zahraniční investice jedná s více než 250 zahraničními firmami, které zvažují, že po brexitu se usadí v Nizozemsku,” stojí ve sdělení.

Většinou jde o britské firmy, ale jsou mezi nimi i americké nebo asijské, které přemýšlejí, co udělají se svými evropskými pobočkami. „Jsou mezi nimi společnosti ve finančním sektoru, médiích a reklamě, zdravotnictví a logistice,” vypočítává ministerstvo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků