Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Nic neplaťte, uklidňují úřady Němce před vymáhacím dopisem z Česka

Úřady na ochranu spotřebitelů v několika německých spolkových zemích varují před podvodnými dopisy údajné české firmy, která po Němcích požaduje zaplacení téměř 177 eur (asi 4400 korun) za telefonické služby. Úřady adresáty vyzvaly, aby nic na uvedené české konto neposílali. Jedná se podle nich jen o další pokus podvodníků, jak vymámit z lidí peníze.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Nic neplaťte, uklidňují úřady Němce před vymáhacím dopisem z Česka

Pod dopisem je podepsána firma Toma Inkasso s.r.o. se sídlem ve Světlé nad Sázavou. Za pravděpodobně nikdy neuskutečněný telefonát na českou erotickou linku vymáhá 98,60 eura plus uhrazení inkasních nákladů ve výši 78,21 eura. Pokud adresáti celkovou částku nezaplatí do pěti dnů, hrozí "dalšími donucovacími opatřeními".

"Je to čirý podvod," uklidňuje Němce například úřad na ochranu spotřebitelů v Sasku-Anhaltsku. "Výhrůžkou se pouze troufale a průhledně snaží vyvolat u postižených strach, aby je přiměl k zaplacení požadované sumy," doplnil východoněmecký úřad a vyzval adresáty, aby dopis ignorovali.

Na svých webových stránkách připomíná, že to v Německu není první podobný případ podvodného vymáhání peněz za domnělé služby. V minulosti takové účty podle úřadu přicházely mimo jiné od firem Czech Media Factoring s.r.o., Pepper United s.r.o. nebo Bohemia Factoring.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků