Hlavní obsah
Železniční přepravce Deutsche Bahn Foto: Arnd Wiegmann, Reuters

Němečtí strojvůdci vyhlásili dvoudenní stávku

Němečtí strojvůdci vyhlásili na středu a čtvrtek stávku v osobní dopravě. Už v úterý odpoledne začnou stávkovat i strojvůdci nákladních vlaků. V pondělí o tom informoval Odborový svaz strojvůdců (GDL), který se dlouhodobě pře s vedením železničního dopravce Deutsche Bahn (DB) o pracovní podmínky, mimo jiné o výši mezd. Zatím není jasné, zda a případně jak protestní akce ovlivní i dopravu na tratích do ČR.

Železniční přepravce Deutsche Bahn Foto: Arnd Wiegmann, Reuters
Němečtí strojvůdci vyhlásili dvoudenní stávku

Stávka v osobní dopravě začne ve středu v 02:00 SELČ a potrvá do čtvrtečních 21:00 SELČ. Strojvůdci nákladních vlaků zastaví práci v úterý v 15:00 SELČ a jejich protestní akce skončí v pátek v 09:00 SELČ.

Odborový svaz se pře s vedením DB od loňského léta. Odbory požadují zvýšení mezd o pět procent a zkrácení pracovní doby z 39 na 38 hodin týdně, zároveň chtějí smluvně stanovit maximální počet odsloužených přesčasů.

Vedení DB zatím nesdělilo, jakým způsobem stávka ovlivní dopravu v Německu. Při předchozích šesti protestních akcích, které svaz GDL loni uspořádal, vyjela zhruba třetina plánovaných spojů. Loňské stávky také ovlivnily dopravu do Česka, především na trati z Berlína do Prahy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků