Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Největšímu světovému pivovaru loni stoupl zisk na 286 miliard

Pivovarnický kolos Anheuser-Busch InBev v loňském roce zdvojnásobil zisk na 14,4 miliardy dolarů, což je v přepočtu zhruba 286 miliard korun. Loni získal plnou kontrolu nad největším mexickým pivovarem Modelo.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Největšímu světovému pivovaru loni stoupl zisk na 286 miliard

Podle agentury Reuters se největší světový producent piva AB InBev loni na celosvětovém prodeji zlatavého moku podílel více než pětinou. Firma upozornila na zlepšující se situaci na trhu s pivem ve Spojených státech.

Předpověděla také, že poptávka po pivu v Brazílii a Mexiku se v letošním roce vrátí k růstu. V Mexiku by mělo prodej piva podpořit fotbalové mistrovství světa, které letos tato země hostí.

Společnost Anheuser-Busch InBev vznikla v roce 2008, kdy belgický pivovar InBev převzal za 52 miliard dolarů amerického konkurenta Anheuser-Busch. Skupina v roce 2009 prodala Pivovary Staropramen a další aktivity ve východní Evropě firmě CVC Capital Partners, od které je předloni získala severoamerická pivovarská skupina Molson Coors Brewing Company.

AB InBev má v portfoliu asi 200 značek z celého světa, včetně značek Budweiser, Beck's nebo Stella Artois. Od americké společnosti Anheuser-Busch zdědil řadu dlouhodobých právních sporů s českobudějovickým Budvarem o značku Budweiser a její různé obměny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků