Hlavní obsah
Logo Deutsche Bank Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Největší německé bance Deutsche Bank klesl zisk o 98 procent

Čistý zisk německé Deutsche Bank se ve druhém čtvrtletí propadl o 98 procent na 20 miliónů eur (540,5 miliónů korun). Největší banka v Německu ve středu uvedla, že výnosy jí klesly jak z obchodování s akciemi, tak z obchodování s dluhopisy. Výsledky banky ovlivnilo i referendum o vystoupení Británie z EU.

Logo Deutsche Bank Foto: Wolfgang Rattay, Reuters
Největší německé bance Deutsche Bank klesl zisk o 98 procent

Celkové výnosy bance ve čtvrtletí meziročně klesly zhruba o 20 procent na 7,39 miliardy eur (200 miliard korun).

Zisk ale překonal očekávání analytiků, kteří v anketě agentury Reuters v průměru čekali, že se banka propadne do ztráty 105 miliónů eur.

Deutsche Bank upozornila, že bude možná muset přistoupit k hlubším škrtům, aby se její situace zlepšila.

"Pokud bude současné slabé ekonomické prostředí přetrvávat, budeme muset být ještě ambicióznější v načasování a intenzitě restrukturalizace," uvedl generální ředitel John Cryan. Na hospodaření banky měly negativní dopady i velmi nízké úrokové sazby na trhu.

Akcie Deutsche Bank letos ztratily na hodnotě téměř 40 procent. Podle serveru CNBC je podíl nekvalitních úvěrů banky jeden z největších ze zemí eurozóny. Hospodaření ohrožují také pokuty za údajné manipulace s úrokovými sazbami ve výši miliard dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků