Hlavní obsah
Cestovní kancelář Thomas Cook Foto: Profimedia.cz

Nejstarší cestovní kancelář na světě prohloubila celoroční ztrátu

Celoroční hrubá ztráta britské společnosti Thomas Cook stoupla o více než pětinu na 485 miliónů liber (přes 15 miliard korun) kvůli dražším palivům. Oznámila to firma, která je podle agentury Reuters nejstarší cestovní kanceláří na světě.

Cestovní kancelář Thomas Cook Foto: Profimedia.cz
Nejstarší cestovní kancelář na světě prohloubila celoroční ztrátu

Tržby společnosti ve finančním roce končícím v září klesly na 9,5 miliardy liber z předchozích 9,8 miliardy liber. Firma však upozornila, že v samotném čtvrtém finančním čtvrtletí zaznamenala výrazné meziroční zlepšení, a vyjádřila optimismus ohledně budoucnosti.

„Tyto (celoroční) výsledky odrážejí velké problémy, kterým jsme čelili v loňském roce. Skrývají však výrazné zlepšení, jehož jsme dosáhli ve čtvrtém čtvrtletí," uvedla generální ředitelka společnosti Harriet Greenová.

Thomas Cook se podobně jako další cestovní kanceláře potýká se slabou poptávkou v důsledku dluhové krize v Evropě. Firmu loni zasáhly rovněž negativní důsledky politických nepokojů v Egyptě a Tunisku a rozsáhlých záplav v Thajsku.

Thomas Cook ročně zajišťuje dovolenou zhruba 23 miliónům zákazníků. V Česku působí prostřednictvím dceřiné společnosti Neckermann Cestovní kancelář.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků