Hlavní obsah
Mladá fronta. Foto: Profimedia.cz

Na vydavatelství Mladá fronta podali věřitelé návrh na konkurz

Vydavatelství Mladá fronta (nemá nic společného s deníkem Mladá fronta Dnes patřícím holdingu Agrofert), které je spojováno s podnikatelem Františkem Savovem, hrozí konkurz. Návrh na zahájení insolvenčního řízení podala u Krajského soudu v Českých Budějovicích společnost Bazcom, podle které dluží po splatnosti desítky milionů korun. Mladá fronta uvedla, že se nenachází v úpadku, a pohledávky označila za neplatné.

Mladá fronta. Foto: Profimedia.cz
Na vydavatelství Mladá fronta podali věřitelé návrh na konkurz

Bazcom podle dokumentů v insolvenčním rejstříku přihlásil svou pohledávku 4,3 milionu korun, kterou převzal od firmy Procusys, ale uvedl i další věřitele. Například společnosti Europrint podle insolvenčního návrhu Mf dluží 23 milionů, firmě Bohemia Silver 2,5 milionu a firmě FINIDIR 3,1 milionu korun. Dluží také na nájemném nebo tiskařských službách.

„Vydavatelství Mladá fronta se nenachází v úpadku. Pohledávky, kterými argumentuje v insolvenčním návrhu navrhovatel, jsou neplatné. Návrh je tedy jednoznačně šikanózní a účelový. Navíc už druhý z dílny insolvenční mafie Czechoslovak Group. Podobný návrh byl totiž soudem už před časem v neveřejném řízení zamítnut,“ uvedla mluvčí vydavatelství Pavlína Míčová.

Mladá fronta vydává například ekonomický týdeník Euro a další časopisy, třeba lifestylové magazíny Esence a Hipster. Portfolio vydavatelství se od června 2017 v divizi Magazíny významně rozšířilo o řadu titulů, především v segmentu auto-moto, a také sportovních a hobby magazínů.

Divize Online provozuje také ekonomický web Finance.cz a dalších 12 specializovaných online titulů. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 200 nových titulů. Výsledky hospodaření firmy nejsou dostupné.

Podnikatel František Savov je v Česku stíhán pro krácení daní a legalizaci výnosů z trestné činnosti. Dlouhodobě pobývá v Londýně, kde se právně brání vydání do Česka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků