Hlavní obsah
Šéf Tesla Motors Elon Musk Foto: Toru Hanai, Reuters

Muska v čele správní rady Tesly nahradí Robyn Denholmová

V čele automobilky Tesla nahradí jejího dosavadního šéfa a zakladatele jako nová předsedkyně správní rady Robyn Denholmová. Americký výrobce elektromobilů to uvedl ve čtvrtečním sdělení. Elon Musk se funkce vzdal minulý měsíc kvůli vyšetřování finančními dozorčími orgány. Zůstává ale generálním ředitelem Tesly.

Šéf Tesla Motors Elon Musk Foto: Toru Hanai, Reuters
Muska v čele správní rady Tesly nahradí Robyn Denholmová

Tesla uvedla, že Denholmová, která dosud pracovala jako finanční ředitelka největší australské telekomunikační firmy Telstra a šéfovala jejímu oddělení strategie, bude v čele rady na plný pracovní úvazek. V radě Tesly zasedá od srpna 2014.

Musk v srpnu překvapil finanční trhy, když na svém twitterovém účtu napsal, že uvažuje o převzetí Tesly a stažení jejích akcií z veřejného obchodování. Dodal, že má pro svůj záměr zajištěno financování a že by za akcie podniku nabídl částku výrazně převyšující jejich tehdejší tržní hodnotu. Později však uvedl, že s potenciálními investory stále jedná a že žádná dohoda zatím uzavřena nebyla.

Burzovní komise následně podala žalobu, ve které uvedla, že výrok o převzetí Tesly a stažení akcií z burzy neměl reálný základ, byl nepravdivý a zavádějící, vedl k chaosu na akciovém trhu a poškodil investory. Krátce poté se však komise s Teslou a Muskem dohodla na urovnání obvinění.

Tesla a Musk podle dohody každý zaplatí 20 milionů dolarů (zhruba 446 milionů Kč) a Musk musí alespoň na tři roky odstoupit z funkce předsedy správní rady podniku. Může však zůstat generálním ředitelem Tesly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků