Hlavní obsah
Opravovaný most u Davle a jeho objízdná trasa Foto: Mapy.cz

Most v Davli u Prahy zavřou kvůli opravě. Řidiče čeká objížďka 29 kilometrů

Oprava mostu v Davli u Prahy za téměř 56,4 miliónu korun začne 4. září, most bude několik měsíců zcela uzavřený. Objízdná trasa bude dlouhá 29 kilometrů. Většinu nákladů kraj zaplatí z evropských dotací, uvedl v pátek mluvčí středočeského hejtmanství Pavel Lochař.

Opravovaný most u Davle a jeho objízdná trasa Foto: Mapy.cz
Most v Davli u Prahy zavřou kvůli opravě. Řidiče čeká objížďka 29 kilometrů

Davelský most je v havarijním stavu, jak ukázala mimořádná mostní prohlídka v roce 2014. Značně narušené jsou opěry mostu, vozovka je deformovaná, odvodnění a izolace mostu jsou nefunkční, v havarijním stavu je také zábradlí.

Rekonstrukce přemostění Vltavy by měla trvat 39 týdnů. Úplně uzavřený bude most 26 týdnů, zbylých 13 bude průjezdný kyvadlově.

Soutok Vltavy a Sázavy na Sekance

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

„Most bude přes zimu, kdy bude mít stavba technologickou přestávku, průjezdný po jedné polovině. Snažíme se maximálně snížit negativní dopady úplné uzavírky na obyvatele daného regionu,“ řekl radní pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO).

Téměř 29 kilometrů dlouhá objízdná trasa pro osobní auta povede přes Jílové u Prahy, Kamenný Přívoz, Krňany a Štěchovice. Pro nákladní dopravu objížďka vyznačena nebude. Chodcům bude sloužit pro přechod řeky Starý davelský most, kde bude zřízena dočasná autobusová zastávka. Oprava mostu přeruší regionální autobusovou linku Pražské integrované dopravy číslo 444, která bude ukončena na této dočasné zastávce.

Oprava mostu ovlivní i dopravu na řece. Podle postupu oprav se bude měnit šířka a poloha plavební dráhy. Plavidla na řece nebudou moci podplouvat pod aktuálně prováděnými stavebními pracemi na mostní konstrukci.

Středočeský kraj získal na opravu mostu dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu EU ve výši 85 procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků