Hlavní obsah
Sklad Mall.cz v Dolních Počernicích Foto: Profimedia.cz

Miliardáři Kellner, Křetínský a Tkáč ovládli e-shopy skupiny Mall

Skupina PPF Petra Kellnera získala 40procentní podíl ve skupině e-shopů Mall Group a srovnávači cen Heureka.cz. Dalších 40 procent ovládli podnikatelé Daniel Křetínský s Patrikem Tkáčem. Zbylých 20 procent vlastní investiční skupina Rockaway Capital podnikatele Jakuba Havrlanta. V úterý to uvedla mluvčí Rockaway Michaela Papežová.

Sklad Mall.cz v Dolních Počernicích Foto: Profimedia.cz
Miliardáři Kellner, Křetínský a Tkáč ovládli e-shopy skupiny Mall

„Jsme rádi, že se podařilo dotáhnout všechny formální kroky, aby skupina PPF i Daniel Křetínský s Patrikem Tkáčem mohli dokončit již dříve avizovaný majetkový vstup do struktury Mall Group a Heureky. Vzájemné rozložení je v poměru 40:40:20, což reflektuje původní plán i vzájemné akcionářské dohody,” uvedla Papežová.

Na dokončení transakce v úterý upozornil portál E15. Investiční skupina Rockaway koupila za víc než 200 miliónů eur (5,4 miliardy Kč) druhý největší e-shop v Česku Mall.cz a srovnávač cen Heureka.cz v roce 2015. V polovině loňského roku transakci schválil antimonopolní úřad. Obchod financovali právě Křetínský, Tkáč a investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Obrat skupiny e-shopů Mall Group dosáhl loni 600 miliónů eur (16,5 miliardy korun). Do skupiny kromě Mall.cz patří například specializované obchody CZC.cz, Vivantis, Proděti, BigBrands, Kolonial, Bux, Sporty a Rozbaleno.

Největším českých e-shopem je Alza.cz. Ta loni oznámila, že přestala nabízet své zboží přes Heureku.cz, protože srovnávač kvůli majetkovému propojení s Mall.cz už podle ní není nezávislý.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství až po biotechnologie. Působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. V ČR vedle akvizice v telekomunikacích působí PPF v bankovnictví a finančních službách, v realitách či biotechnologiích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků