Hlavní obsah
Průmyslová výroba Foto: David Ryneš, Novinky

Meziroční růst průmyslu pokračoval i v době dovolených. Je nejrychlejší od roku 2011

Průmyslová produkce v červenci vzrostla meziročně o 3,3 procenta. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 7,6 procenta. Ve středu to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Průmyslová výroba Foto: David Ryneš, Novinky
Meziroční růst průmyslu pokračoval i v době dovolených. Je nejrychlejší od roku 2011

„K výsledku průmyslu nejvíc přispěla odvětví výroby motorových vozidel, strojů a zařízení a také kovových konstrukcí a kovodělných výrobků. Tržby z průmyslové činnosti v běžných cenách vzrostly o sedm procent,“ sdělila Novinkám Veronika Doležalová z oddělení statistiky průmyslu ČSÚ.

Ekonom ING Bank Jakub Siedler upozornil, že průměrný růst průmyslu letos činí 5,5 procenta, což je nejvyšší hodnota od roku 2011. „Dle dosavadních předstihových indikátorů by měla solidní dynamika průmyslu pokračovat i nadále, ačkoli v mírně slabším tempu než v první polovině letošního roku,” uvedl.

„Za celý letošní rok by tak měla průmyslová výroba růst zhruba o pět procent, což je ve srovnání s její dynamikou 2,9 procenta v minulém roce příznivé zrychlení,” dodal.

Meziměsíčně byla výroba po vyloučení sezónních vlivů nižší o 9,8 procenta.  Meziměsíční pokles byl ovlivněn čerpáním celozávodních dovolených ve významných podnicích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků