Hlavní obsah
McLaren Senna na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2018 Foto: Marek Bednář, Novinky

McLaren kvůli koronavirové krizi propustí 1200 zaměstnanců

Britský vlastník týmu Formule 1 a výrobce luxusních sportovních automobilů McLaren zruší 1200 pracovních míst. V úterý o tom informoval server listu Financial Times.

McLaren Senna na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2018 Foto: Marek Bednář, Novinky
McLaren kvůli koronavirové krizi propustí 1200 zaměstnanců

Společnost se musí vypořádat s tím, že kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 musela zavřít prodejny a také došlo k zastavení závodů.

„Stejně jako celá řada dalších firem i na McLaren významně dopadla aktuální pandemie,” uvedla společnost v tiskovém prohlášení.

„Zrušení motoristických závodů, přerušení výrobních i prodejních aktivit po celém světě, stejně jako snížená poptávka po technologických řešeních, se společně podepsaly na činnostech, kterými společnost vytváří zisk,” dodal McLaren.

McLaren v tuto chvíli zaměstnává 4000 lidí, zejména ve Velké Británii.

Známý je především díky tomu, že vlastní stejnojmennou stáj Formule 1. Kromě toho vyrábí i luxusní sportovní vozy a účastnil se i dalších závodních sérií jako například IndyCar.

Ve Formuli 1 McLaren spolupracoval od roku 1966 s celou řadou dodavatelů motorů, například Honda, Peugeot, Renault nebo Mercedes-Benz. Nejdéle spolupracoval právě s Mercedesem – od roku 1995 do roku 2017. Barvy této stáje hájili například mistři světa Alain Prost, Ayrton Senna, Mika Häkkinen nebo Lewis Hamilton.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků