Hlavní obsah

Masivní stávka v Lufthanse zrušila většinu letů včetně linek do Prahy

Největší německá letecká společnost Lufthansa zrušila naprostou většinu svých pondělních letů, včetně všech příletů a odletů na linkách mezi Prahou a německými městy. Vlajkový německý přepravce musel zrušit lety kvůli rozsáhlé stávce pozemního personálu za zvýšení mezd.

Masivní stávka v Lufthanse zrušila většinu letů včetně linek do Prahy

Lutfhansa ruší 26 letů mezi Prahou a německými městy Mnichov, Frankfurt nad Mohanem a Düsseldorf, řekla v neděli mluvčí Letiště Václava Havla Praha Eva Krejčí.

Německý přepravce v sobotu informoval, že ze 1720 plánovaných odletů z Německa jich uskuteční pouze 32. Ze 1650 letů po Německu a Evropě zůstane 20 a na dálkových linkách odletí z běžných 70 jen 12 letadel.

Odborový svaz Verdi, který zastupuje pozemní personál Lufthansy, v pátek oznámil, že celodenní stávka zasáhne v pondělí německá letiště ve Frankfurtu nad Mohanem, Hamburku, Mnichově, Stuttgartu, Hannoveru, Düsseldorfu, Kolíně nad Rýnem a Norderstedtu. V Berlíně má stávka trvat do 14:30 SELČ a pouze dopolední protest chystá letištní personál v Norimberku.

Ve sporu o nové pracovní smlouvy jde o finanční odměny a pracovní podmínky zhruba 33.000 zaměstnanců Lufthansy. Obě strany si v minulých dnech vzájemně odmítly své návrhy a k jednacímu stolu mají znovu zasednout 29. a 30. dubna.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků