Hlavní obsah
Sídlo TV Nova v Praze Foto: Profimedia.cz

Majiteli TV Nova stoupl zisk i tržby

Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v Česku vlastní televizi Nova, zvýšila za tři čtvrtletí letošního roku tržby meziročně o 11,7 procenta na 422,3 miliónu dolarů (9,5 miliardy korun). Provozní zisk stoupl o 21,5 procenta na 87,8 miliónu dolarů (1,97 miliardy korun), informovala firma.

Sídlo TV Nova v Praze Foto: Profimedia.cz
Majiteli TV Nova stoupl zisk i tržby

Firma za letošních prvních devět měsíců splatila více než 300 miliónů dolarů (6,7 miliardy korun) z dluhu a souvisejících plateb, k čemuž použila i příjmy z prodeje svých aktivit v Chorvatsku. Vzhůru šly také výnosy a provozní zisk za samotné třetí čtvrtletí.

„Pokrok, kterého jsme dosáhli ve snižování zadluženosti s poměrně nízkými dluhovými náklady, kterých již nyní dosahujeme, by nám měly umožnit v blízké době oddlužení společnosti na odpovídající úroveň,” uvedl jeden ze dvou generálních ředitelů CME Michael Del Nin.

Daří se i v Česku

Tržby z prodeje televizní reklamy se za první tři čtvrtletí zvýšily o 12 procent, stejným tempem rostly poplatky za distribuci vysílání od provozovatelů kabelových a satelitních platforem a příjmy z předplatného.

Provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) do konce září meziročně stoupl o 22,5 procenta na 119,9 miliónu dolarů.

V České republice výnosy za devět měsíců roku stouply o 16,6 procenta na 158,1 miliónu dolarů, OIBDA se meziročně zvýšila o 21,6 procenta na 59 miliónů dolarů.

Nárůst zisku i v dalších zemích

Nárůst zisku i výnosů ve třetím čtvrtletí zaznamenala CME také v dalších zemích, kde působí, tedy v Bulharsku, Rumunsku a na Slovensku.

CME ke konci července dokončila dříve oznámený prodej chorvatských aktivit společnosti Slovenia Broadband. Ohlášený prodej aktivit ve Slovinsku společnosti United Group bude dokončen po splnění několika podmínek včetně souhlasu slovinského regulátora trhu.

Akcie CME na pražské burze ráno posilovaly o 1,85 procenta.

Součástí CME je společnost CET 21, která je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Nova 2, Nova Action, Nova Gold a Nova International.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků