Hlavní obsah
Boční pohled na studio TV Nova Foto: TV Nova

Majiteli televize Nova v Česku klesl zisk, lépe se mu daří na Slovensku a v Rumunsku

Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v Česku vlastní televizi Nova a další stanice, v pololetí zvýšila provozní zisk o 18 procent na 70,7 miliónu dolarů (1,7 miliardy korun). V ČR ale provozní zisk klesl o šest procent na 33,2 miliónu dolarů (815 miliónů korun), uvedla firma v úterý v tiskové zprávě.

Boční pohled na studio TV Nova Foto: TV Nova
Majiteli televize Nova v Česku klesl zisk, lépe se mu daří na Slovensku a v Rumunsku

Celkové výnosy v pololetí vzrostly o více než tři procenta na 304,2 miliónu dolarů (7,5 miliardy korun). V Česku se výnosy zvýšily jen o necelé procento na 89,5 miliónu dolarů.

V samotném druhém čtvrtletí provozní zisk vzrostl o 12 procent na 53,6 miliónu dolarů. To je lepší výsledek, než čekali analytici, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali na 49,2 miliónu USD.

"Během druhého čtvrtletí jsme si udrželi vedoucí pozici ve sledovanosti ve všech šesti zemích. Nadále jsme investovali do naší lokální produkce, která je populární u našich diváků, a zároveň jsme snížili celkové náklady, abychom dosáhli co nejvyšší ziskovosti," poznamenal jeden ze dvou generálních ředitelů CME Christoph Mainusch.

„Pozitivní zprávou je, že svižným tempem pokračuje oživení na Slovensku, a tentokráte pozitivně překvapilo i Rumunsko, které tak nechalo zapomenout na nepřesvědčivé výkony v prvním čtvrtletí. Na druhou stranu výkonnost na klíčové českém trhu je jednoznačným zklamáním,” řekl analytik Patria Finance Václav Kmínek.

Hlavním akcionářem CME je americká mediální skupina Time Warner. Součástí CME je společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle České republiky provozuje televize i na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků