Hlavní obsah
Londýn odmítl obnovit provozní licenci americké alternativní taxislužbě Uber. Foto: Toby Melville, Reuters

Londýn zakázal Uber, nahradit ho chce indická konkurence Ola

Indický provozovatel alternativní taxislužby Ola hodlá v příštích týdnech zahájit provoz v Londýně, uvedl ve středu finanční server CNBC. Oznámení firmy přichází pouhý den poté, co Londýn odmítl obnovit provozní licenci americké variantě, firmě Uber.

Londýn odmítl obnovit provozní licenci americké alternativní taxislužbě Uber. Foto: Toby Melville, Reuters
Londýn zakázal Uber, nahradit ho chce indická konkurence Ola

Společnost Ola již k provozu v Londýně získala potřebné povolení a začala s registrací řidičů.

Firma v prohlášení zdůraznila svá opatření k zajištění bezpečnosti pasažérů a označila je za klíčový faktor, kterým se odlišuje od konkurence. Upozornila, že používá technologii pro rozpoznávání obličejů k ověření totožnosti řidičů.

Právě problémy kolem bezpečnosti cestujících byly důvodem, proč se v pondělí úřad zodpovědný za londýnský dopravní systém (TfL) rozhodl neobnovit licenci Uberu.

Za hlavní příčinu označil skutečnost, že Uber umožnil řidičům bez patřičných oprávnění nahrát svou fotografii k účtům jiných řidičů. To znamená, že zákazníka na ulici pak vyzvedl někdo jiný, než kdo měl podle údajů v aplikaci přijet.

Uber uvedl, že se proti rozhodnutí TfL odvolá. Bude tak moci pokračovat v provozu, dokud odvolací proces neskončí. Firma se v Londýně do podobné situace dostala už přede dvěma lety. Tehdy s odvoláním u soudu uspěla a získala novou licenci.

Společnost Ola již působí v osmi britských městech, například v Birminghamu, Liverpoolu či Exeteru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků