Hlavní obsah

Konsorcium RBS nabízí za La Salle téměř 25 miliard dolarů

O 4,5 miliardy dolarů více než konkurence nabízí konsorcium vedené britskou Royal Bank of Scotland (RBS) za americkou LaSalle Bank, která je divizí nizozemské banky ABN Amro. Zatímco Bank of America je ochotná za převzetí La Salle zaplatit 21 miliard dolarů, RBS dokonce 24,5 miliardy dolarů (zhruba 507,06 miliardy Kč)

Konsorcium RBS nabízí za La Salle téměř 25 miliard dolarů

ABN se již dříve dohodla na prodeji LaSalle s Bank of America, avšak nizozemský soud po stížnosti sdružení akcionářů VEB plány bankám zhatil. Soud rozhodl, že prodej LaSalle musí schválit akcionáři. To vyvolalo obavy, zda Bank of America dohodu dokončí.

Ta si nečekané komplikace nedala líbit a 4. května podala na ABN Amro žalobu. Požaduje odškodné a zablokování prodeje LaSalle některé z jiných bank.

Nabídka konsorcia je podmínečná. Konsorcium, jehož členy jsou kromě RBS finanční společnosti Santander a Fortis, totiž chce kromě LaSalle koupit celou ABN. Ta se již dohodla na svém převzetí v hodnotě 88 miliard dolarů s britskou Barclays. ABN oznámila, že plánuje mimořádnou valnou hromadu, na které by o nabídce měli rozhodovat akcionáři.

Barclays se dohodla na převzetí ABN Amro na konci minulého měsíce. Z dohody vedení obou bank měla vzejít největší bankovní akvizice všech dob a jedna z nejvýznamnějších firemních fúzí vůbec. Prodej LaSalle americké Bank of America byl součástí dohody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků