Hlavní obsah
Karel Komárek Foto: KKCG

Komárek získal stoprocentní podíl v Sazka Group

Skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka a EMMA Capital Jiřího Šmejce ve čtvrtek dokončily převod 25 procent akcií ve skupině Sazka Group. KKCG se tak oficiálně stala stoprocentním vlastníkem. Obě firmy o tom informovaly ve společné zprávě.

Karel Komárek Foto: KKCG
Komárek získal stoprocentní podíl v Sazka Group

„Dnešnímu závěrečnému kroku předcházelo získání souhlasu regulatorních orgánů v zemích, kde Sazka Group v době uzavření dohody mezi oběma skupinami působila. V současnosti je jediným vlastníkem Sazka Group skupina KKCG Karla Komárka,” píše se ve zprávě.

Podle serveru Euro.cz byla hodnota čtvrtinového podílu 630 milionů eur (16,1 miliardy korun). KKCG ho koupila v březnu.

Skupina drží podíly v české společnosti Sazka (100 procent), italské společnosti LottoItalia (32,5 procenta), rakouských Casinos Austria (38,2 procenta ) a kontroluje třetinový podíl v řeckém OPAP. Naopak podíl v chorvatské společnosti SuperSport (67 procent) přešel v rámci vypořádání celé transakce na skupinu EMMA Jiřího Šmejce.

Skupina KKCG spravuje řadu společností, jejichž celková účetní hodnota přesahuje 5,2 miliardy eur (134 miliard korun). Podíly drží například ve firmách MND nebo Autocont. KKCG a jí vlastněné společnosti zaměstnávají více než 4000 lidí a vyvíjejí podnikatelské aktivity v 18 zemích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků