Hlavní obsah
Webové stránky Home Credit Foto: Novinky

Kellnerův Home Credit už nechce na hongkongskou burzu

Skupina Home Credit, která nedávno dostala zelenou ke vstupu na hongkongskou burzu, ve středu oznámila, že v přípravě primární veřejné nabídky (IPO) nebude pokračovat. Home Credit je součástí skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Webové stránky Home Credit Foto: Novinky
Kellnerův Home Credit už nechce na hongkongskou burzu

„Skupina Home Credit oznamuje, že se kvůli tržním podmínkám rozhodla nepokračovat v procesu směřujícím ke globální nabídce akcií její stoprocentně vlastněné dceřiné firmy Home Credit NV na burze v Hongkongu,” uvedla společnost.

Primární veřejná nabídka (IPO – Initial Public Offering) je označení pro vstup na burzu, kdy společnost poprvé nabízí akcie široké veřejnosti.

Home Credit získal od burzy povolení ke vstupu teprve v září. Již předtím skupina přípravou IPO ve výši zhruba jedné miliardy amerických dolarů (zhruba 23 miliard korun) pověřila banky Citigroup, HSBC a Morgan Stanley.

Společnost Home Credit byla založena v roce 1997 v Česku. Většinovým akcionářem je skupina PPF Petra Kellnera s podílem 88,62 procenta. Menšinovým akcionářem je Emma Omega podnikatele Jiřího Šmejce.

Poloautonomní čínský region Hongkong aktuálně čelí největší politické krizi za desítky let. Na jejím počátku stály protesty kvůli plánovanému zavedení zákona o vydávání podezřelých lidí z Hongkongu do Číny, které postupně nabraly obecnější ráz demonstrací za demokracii a proti policejnímu násilí. Ekonomika regionu se ve třetím čtvrtletí propadla do recese.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků