Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Kellnerově Air Bank klesl zisk o polovinu na 244 miliónů

Jedné z mladších bank v Česku, Air Bank ze skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, loni klesl čistý zisk o 47 procent na 244 miliónů korun. Vedle nízkých úrokových sazeb na trhu se do výsledku promítly hlavně vysoké investice do sítě bankomatů, uvedla v pátek Air Bank v tiskové zprávě.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Kellnerově Air Bank klesl zisk o polovinu na 244 miliónů

Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů vzrostl o 14 procent na 78,9 miliardy korun. Celkový objem poskytnutých úvěrů v portfoliu Air Bank se zvýšil o 21 procent na 32,6 miliardy korun.

Počet klientů bance stoupl za rok o 90 tisíc na 515 tisíc. Přispělo k tomu i rozšíření sítě bankomatů na více než dvojnásobek.

„Větší síť bankomatů patřila dlouhodobě mezi vůbec nejčastější přání našich klientů, proto jsme se ji rozhodli výrazně rozšířit. Velké investice do rozšiřování sítě bankomatů plánujeme i letos,” řekl generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Investice Air Bank do rozšiřování bankomatové sítě se projevily v meziročním nárůstu nákladů o devět procent na 1,2 miliardy korun. Čisté výnosy očištěné o úvěrové ztráty proti tomu vlivem nízkých sazeb na trhu a tím i úbytku vhodných příležitostí pro umisťování vkladů poklesly o sedm procent na 1,5 miliardy korun.

Banka v Česku funguje od roku 2011, v zisku je potřetí za sebou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků