Hlavní obsah
Bankomat Air Bank Foto: Profimedia.cz

Kellnerova Air Bank se přehoupla do zisku

Air Bank, která vstoupila na český bankovní trh v listopadu 2011, vytvořila v roce 2014 čistý zisk 313 miliónů korun. O rok dříve hospodařila se ztrátou 80 miliónů korun. Banka o tom v pátek informovala v tiskové zprávě. Původně Air Bank ze skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera očekávala zisk až v roce 2015.

Bankomat Air Bank Foto: Profimedia.cz
Kellnerova Air Bank se přehoupla do zisku

Počet klientů banky se ke konci roku 2014 meziročně zvýšil o 49 procent na 318 000. Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů vzrostl o čtvrtinu na 54,7 miliardy Kč. Celkový objem úvěrů v portfoliu Air Bank se zvýšil o osm procent na 25,1 miliardy Kč.

"V loňském roce se nám nadále dařilo zvyšovat výnosy banky mnohem rychlejším tempem, než rostly provozní náklady. Vůbec nejrychleji rostly výnosy ze spotřebitelských úvěrů, které jsme spustili teprve před dvěma lety," uvedl finanční ředitel Air Bank Pavel Pfauser.

Nové menší banky začaly na tuzemském trhu poskytovat služby v průběhu roku 2011. Vedle Air Bank to jsou internetová Zuno Bank, která zahájila činnost v červenci 2011, a Equa Bank, jež vznikla v červnu 2011 z Banco Popolare. Lákají klienty především na vedení účtu zdarma, lepší služby, transparentnost a výhodné úročení spořicích účtů. Přecházejí k nim hlavně klienti velkých bank.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků