Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Johnson Controls u Žatce rozšíří výrobu autodílů, vznikne přes 500 míst

Americká společnost Johnson Controls hodlá rozšířit výrobu autodílů v průmyslové zóně Triangle u Žatce. V této souvislosti plánuje investice 1,3 miliardy během tří let a vytvoření 537 pracovních míst. Od státu požaduje finanční podporu.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Johnson Controls u Žatce rozšíří výrobu autodílů, vznikne přes 500 míst

„V případě schválení vládou bude společnosti poskytnuta hmotná podpora na pořízení dlouhodobého nehmotného a hmotného majetku pro strategickou investiční akci až do výše 63,46 miliónu korun,“ uvedl Miroslav Kynčl z ministerstva průmyslu a obchodu s tím, že o žádosti bude ve středu rozhodovat vláda.

Společnost JC Interiors Czechia, dceřiná společnost koncernu Johnson Controls, v zóně Triangle chystá rozšíření výroby palubních přístrojových desek a dveřních panelů pro automobilový průmysl.

Na Lounsku, které se řadí mezi regiony s vysoce nadprůměrnou nezaměstnaností, vytvoří celkem 537 nových pracovních míst, na konci loňského roku tam zaměstnávala 170 lidí. Za to od státu v souladu se zněním zákona o pobídkách investor požaduje poskytnutí podpory ve výši pěti procent celkových nákladů.

Návratnost investic v prvním roce

Firma podle Kynčla předpokládá návratnost investice v prvním roce plného fungování závodu, kdy jen na odvodech na zdravotní a sociální pojištění zaměstnanců bude státu tato počáteční podpora odvedena zpět.

Johnson Controls v červenci oznámil, že postupně do konce září 2014 ukončí kvůli klesající poptávce výrobu autopotahů ve svém závodě v Roudnici nad Labem. Část z 1635 propouštěných zaměstnanců bude moci přejít do jiných provozů v Česku. Novou továrnu na výrobu systémů a součástek pro automobilové sedačky koncern otevře v roce 2015 v Boru u Tachova. Stavba začne příští rok a první výrobky ji opustí o rok později. Závod má zaměstnat ve výrobě kompletních sedadlových systémů 200 až 300 lidí.

Společnost Johnson Controls působí v Česku od roku 1993 a nyní má v tuzemsku vedle roudnické továrny dalších devět závodů, například v Žatci, České Lípě, Strakonicích a ve Stráži pod Ralskem. Johnson Controls zaměstnává v ČR kolem 6200 zaměstnanců. Mateřský koncern Johnson Controls působí ve 150 zemích a s loňskými tržbami 42 miliard dolarů patří mezi největší globální dodavatele pro automobilový průmysl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků