Hlavní obsah

Jančura změní strukturu Student Agency, stane se z ní holding

Počátkem roku 2013 změní skupina Student Agency, jejímž majitelem je podnikatel Radim Jančura, svou strukturu na holdingové uspořádání. Založením Student Agency Holding se nic nemění, pokud jde o strukturu majitelů. Výhradním vlastníkem zůstává nadále Jančura, uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Jančura změní strukturu Student Agency, stane se z ní holding

Podle mluvčího se změna uskuteční s ohledem na další expanzi Student Agency, která by za letošek měla vykázat rekordní obrat z prodeje jednotlivých produktů blížící se šesti miliardám korun se ziskem za skupinu více než 100 miliónů korun.

Dalším důvodem je plánovaná expanze jak v oblasti železniční dopravy, tak i v dalším podnikání, kdy podle české legislativy stávající uspořádání Student Agency neumožňuje například zakládání dalších společností – právnických osob. Jedna fyzická osoba může 100procentně vlastnit jen tři společnosti s ručením omezeným.

Od studentů k autobusům a vlakům

Student Agency založil Jančura původně jako společnost zaměřenou na prodej a zprostředkování služeb studentům. Postupně firma spustila internetový prodej zájezdů a letenek, začala provozovat autobusovou a vlakovou dopravu.

„Na většinu těchto činností je zapotřebí mít samostatnou právnickou osobu a česká legislativa nám v tomto již za stávající struktury, kdy všechny společnosti vlastním přímo já, neumožňuje další růst,“ doplnil Jančura.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků