Hlavní obsah

Jak bude vypadat modernizace dálnice D1?

Renovace a modernizace nejvytíženější české dálnice D1 by měla probíhat v několika etapách až do roku 2018. Prvních pět z nich má ministerstvo již naplánované a částečně schválené. V jejich rámci bude dálnice rozšířena a získá nový povrch.

Jak bude vypadat modernizace dálnice D1?

Stavební práce se však neobejdou bez zvláštního režimu na dálnicích. Počet jízdních pruhů se bude v jednotlivých úsecích měnit v závislosti na prováděných pracích. Základní premisou ale je, ale byly k dispozici dva jízdní pruhy v každém směru, i když to ne vždy bude možné. Pro tento účel má být však dálnice rozšířena na každé straně o 75 centimetrů.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nyní zveřejnilo animaci, na níž je vidět, jak bude modernizace dálnice vypadat.

Řidiči musí počítat také s další novinkou, kterou je snížení povolené rychlosti na 80 kilometrů v hodině. Kolony budou zřejmě nevyhnutelné. Pomoci ale mohou informační tabule, které budou informovat o rozsahu front, případně nabídnou řidičům výhodnější trasu.

Podle projektantů bude pro řidiče nejnáročnější první etapa prací, při které se budou stavět mostní konstrukce. V druhé etapě pak dojde ke zmíněnému rozšíření komunikace, což by mělo zabrat zhruba půl druhého měsíce. V dubnu příštího roku pak začne kompletní modernizace pravé části dálnice, která počítá s výměnou povrchu. Následovat bude modernizace levé poloviny dálnice.

„Bude to zatěžkávací zkouška pro řidiče, zkouška trpělivosti pro nás všechny,“ komentoval to při středečním představení projektu generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic David Čermák. Zdůraznil však, že je třeba předejít tomu, aby se současný stav ještě zhoršil. „Oprava či modernizace je nezbytná,“ dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků