Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Italského výrobce domácích spotřebičů Candy kupují Číňané

Čínský výrobce domácích spotřebičů a bílé techniky Haier Electronics koupí italského rodinného výrobce domácích spotřebičů Candy za 475 miliónů eur (12,2 miliardy korun). Haier tak posílí svoji pozici na evropském trhu, napsala agentura ANSA.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Italského výrobce domácích spotřebičů Candy kupují Číňané

Haier plánuje v sídle italské firmy, městě Brugherio blízko Milána, zřídit svoji evropskou centrálu a hodlá investovat do posílení konkurenceschopnosti Candy v Evropě. Investici považuje za důležitou etapu své globální rozvojové strategie, napsala agentura APA.

Haier vyvíjí, vyrábí a prodává širokou škálu přístrojů, včetně klimatizací, mobilních telefonů, počítačů, mikrovlnných trub, praček, ledniček a televizí. Patří k největším výrobcům bílého zboží na světě. Loni tržby firmy činily 241,9 miliardy jüanů (782 miliard Kč) a zisk před zdaněním překonal 30 miliard jüanů.

Po celém světě má firma 108 výrobních závodů. Kromě značky Haier vlastní také značky Casarte, GE Appliances, Fisher & Paykel, AQUA a Leader.

Firma Candy vlastní také značky Hoover, Rosières a Jinling. V současnosti má kolem 5000 zaměstnanců a šest výrobních závodů v Itálii, Turecku, Rusku a Číně. Obrat firmy loni stoupl o 14 procent na 1,15 miliardy eur (29,6 miliardy Kč).

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků