Hlavní obsah

Intel jde před soud za nezákonné praktiky na trhu s čipy

Státní zástupce New Yorku Andrew Cuomo obvinil Intel z trestání odběratelů za spolupráci s jeho konkurenty a poslal firmu před soud v Delaware. Podle Cuoma Intel používal nezákonné hrozby a tajné dohody, aby si udržel na trhu s počítačovými procesory dominantní pozici. Zástupce se odvolává na interní e-maily po téměř dvou letech vyšetřování.

Intel jde před soud za nezákonné praktiky na trhu s čipy

Předchází tomu podobný případ vůči Intelu v Evropě. Cuomo obvinil Intel z toho, že miliardami dolarů podplácel výrobce počítačů, aby odebírali jeho zboží, a trestal ty, kteří podle jeho názoru příliš spolupracovali s konkurenčními výrobci čipů. Podle Cuoma Intel vládl "železnou pěstí".

"Kroky Intelu neomezily nečestně jen potenciální rivaly, ale poškodily také běžné spotřebitele, kteří byli ošizeni o lepší výrobky za nižší ceny," uvedl Cuomo ve zprávě. Mluvčí Intelu na výzvu ke komentáři nereagoval.

Intel dostal v květnu za neférové obchodní praktiky pokutu 1,45 miliardy dolarů od Evropské unie. Podnik ale odmítl pochybení a opakuje, že jeho obchodní praktiky jsou v rámci zákona, napsala agentura AP.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků