Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo

IKEA v Česku za rok vydělala téměř miliardu

Tržby nábytkářské společnosti IKEA v Česku stouply ve finančním roce 2017/2018 o 3,5 procenta na deset miliard korun. Zisk dosáhl 885 milionů korun. Firma to uvedla ve výroční zprávě. V předchozím účetním období, které ale trvalo jen sedm měsíců, dosáhl zisk 380 milionů korun.

Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo
IKEA v Česku za rok vydělala téměř miliardu

Vývoj tržeb odráží vyšší návštěvnost obchodů či příznivou ekonomickou situaci. „Máme dobrou výchozí pozici pro to, abychom do budoucna ještě více posílili náš růst," uvedla firma ve zprávě.

Ve finančním roce 2017/2018 navštívilo obchodní domy 10,2 milionu návštěvníků, z nichž 5,6 milionu nakoupilo zboží. Prodej nábytku stoupl o 3,4 procenta a v případě kuchyňského nábytku pak o 4,3 procenta. Průměrná útrata dosáhla 1680 Kč.

Internetový prodej se podílel na celkovém obratu ze šesti procent. IKEA v září otevřela v centru Prahy svůj první menší obchod, tzv. pop-up studio, o ploše 800 metrů čtverečních. Švédský řetězec v Česku provozuje čtyři obchodní domy.

Firma je největším maloobchodním prodejcem nábytku na světě. V Česku patří mezi největší prodejce nábytku ještě firmy Kika, Jysk, Asko-Nábytek, Sconto a Möbelix CZ. Například řetězci Asko v Česku v roce 2017 klesly tržby o 12 procent na 1,7 miliardy korun. Zisk společnosti se snížil téměř pětkrát na 15 milionů korun.

Podle Asociace českých nábytkářů by měly tržby z prodeje nábytku za celý loňský rok klesnout zhruba o procento na 35,8 miliardy korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků