Hlavní obsah
Výroba Hyundai v Nošovicích Foto: Marek Bednář, Novinky

Hyundai loni vyrobil kvůli pandemii méně vozů

Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni 238 750 automobilů, což je přibližně o 21 procent méně, než byl firemní plán, a současně o 70 750 aut méně než v roce 2019. Na vině je koronavirus.

Výroba Hyundai v Nošovicích Foto: Marek Bednář, Novinky
Hyundai loni vyrobil kvůli pandemii méně vozů

„Loňský rok byl kvůli pandemii pro všechny komplikovaný,“ poukázal prezident Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) Cheolseung Baek. Na mysli měl zejména třítýdenní odstávku výroby na jaře v důsledku pandemie covid-19.

„Dopady pandemie, která ochromila celý automobilový průmysl, se promítly do výrobních výsledků,“ dodal mluvčí společnosti Petr Michník s tím, že letos očekávají v Nošovicích růst.

Hlavním odbytištěm automobilky je Evropa, Rusko, Turecko a Střední Východ, auta vyrobená loni v Nošovicích jezdí také na Novém Zélandu, v Kolumbii nebo Hong Kongu. Nejvíce vozů loni zamířilo do Německa.

Loni na jaře firma spustila výrobu modelu Kona Electric, který je prvním sériově vyráběným elektromobilem nové generace v České republice, modernizace se dočkala i kompletní modelová řada i30 a od října v Nošovicích vyrábí novou generace modelu Tucson.

A i letos připravuje HMMC novinky, ať už v podobě inovovaných modelů i30 N, Tucson či Kona Electric. I přes útlum výroby porostou v Hyundai platy. Základní mzda se má u všech 3300 zaměstnanců zvýšit v průměru o 2,5 procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků