Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Petr Horník, Právo

Hygienici zpřísnili kontroly kvality zmrzliny

Hygienici letos provedli ve 420 provozovnách kontrolu zdravotní nezávadnosti a podmínek výroby zmrzliny. Uložili zatím 44 pokut ve výši 104 tisíc korun. Nově se kontroly rozšířily o sledování používaných barviv při výrobě zmrzliny. Informoval o tom hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.

Ilustrační foto Foto: Petr Horník, Právo
Hygienici zpřísnili kontroly kvality zmrzliny

Ve více než třiceti případech kontroloři zavedli opatření, jako například pozastavení výroby zmrzliny, nařízení provedení sanitace nebo vyřazení polotovarů pro výrobu zmrzliny.

Jako nevyhovujících z hlediska mikrobiologického bylo hodnoceno 60 vzorků, zejména z hlediska přítomnosti mikroorganismů znamenajících nedodržení základních hygienických požadavků.

V případě použití barviv bylo jako nevyhovujících hodnoceno 13 vzorků zmrzlin, zejména díky přítomnosti nepovolených barviv v polotovarech pro jejich výrobu.

Loni dostali výrobci zmrzliny celkem 74 pokut v celkové výši téměř 150 tisíc korun.

„Dvakrát byl dán příkaz k likvidaci směsi a pasty na výrobu zmrzliny s prošlou dobou spotřeby a  jednou příkaz ke změně vstupních surovin, ve 14 případech bylo nařízeno ukončení výroby zmrzliny, ať již celkový provoz nebo pouze závadný druh, anebo pozastavení výroby a prodeje do odstranění zjištěných nedostatků,“ uvedl hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků