Hlavní obsah

Hrubá stavba kolínské automobilky dokončena

Společnosti PSA Peugeot Citroën a Toyota Motor Corporation v pondělí dokončily hrubou stavbu svého společného závodu na výrobu zcela nové třídy osobních automobilů. Výstavba automobilky TPCA v průmyslové zóně Kolín - Ovčáry je při celkové výši investice 1,5 miliardy eur největším investičním projektem ve střední Evropě.

Hrubá stavba kolínské automobilky dokončena

České republice přinese nejméně 10 tisíc nových pracovních příležitostí. "Automobilka TPCA v Kolíně bude továrnou s nejmodernější technologií a nejefektivnějším provozem v Evropě. Její přínos je obrovský - přímo v závodě budou vytvořeny zhruba 3 tisíce nových pracovních míst a dalších nejméně 7 tisíc pracovních příležitostí vznikne v souvislosti s tímto projektem u dodavatelských firem a v návazných službách," říká Martin Jahn, generální ředitel agentury CzechInvest, která tuto investici pro ČR získala.

I přes to, že je výstavba automobilky TPCA doposud nejnáročnějším projektem ve střední Evropě, probíhají veškeré práce přesně podle harmonogramu, který byl jedním z kritérií při rozhodování investorů o umístění této investice.

Závod by měl být dokončen ještě před koncem tohoto roku. Výroba malých kompaktních vozů má být zahájena počátkem roku 2005 a na evropský trh má dodávat až 300 000 automobilů ročně. Toyota je odpovědná za vývoj a výrobu, PSA Peugeot Citroën za nákup a logistiku. Cílem této spolupráce je sdílet a minimalizovat náklady na vývoj a výrobu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků