Hlavní obsah
Hotel Sheraton ve Fort Lauderdale na Floridě Foto: Wilfredo Lee, ČTK/AP

Hotely Sheraton koupí Číňané. Přeplatili nabídku Marriottu

Americký hotelový řetězec Starwood Hotels & Resorts Worldwide přijal zvýšenou nabídku na převzetí za 13,2 miliardy dolarů (316 miliard korun), kterou mu předložila skupina vedená čínskou společností Anbang Insurance Group. Provozovatel hotelových sítí Sheraton nebo Westin zároveň sdělil, že ruší dohodu o spojení, kterou loni uzavřel se společností Marriott International.

Hotel Sheraton ve Fort Lauderdale na Floridě Foto: Wilfredo Lee, ČTK/AP
Hotely Sheraton koupí Číňané. Přeplatili nabídku Marriottu

Skupina, v níž vedle Anbang figurují investiční firmy J. C. Flowers & Co a Primavera Capital, nabídla za Starwood původně 12,8 miliardy dolarů a poté nabídku zvýšila o zhruba 370 miliónů USD.

Marriott International se loni v listopadu dohodl na koupi řetězce Starwood za 12,2 miliardy dolarů. Spojením měl vzniknout největší hotelový řetězec na světě s více než 5500 hotely ve více než 100 zemích světa, včetně České republiky.

Starwood bude muset kvůli zrušení dohody zaplatit Marriottu 400 miliónů dolarů, uvedla agentura Reuters. Marriott má ještě možnost podat novou nabídku do 28. března a firma v pátek uvedla, že zvažuje další kroky. Dodala, že spojení se Starwood nadále považuje za optimální.

Čínské firmě patří i Waldorf Astoria

Anbang se už tento měsíc dohodl na koupi hotelové skupiny Strategic Hotels & Resorts od investiční společnosti Blackstone Group za zhruba 6,5 miliardy dolarů.

Čínská firma, která začínala jako provinční pojišťovna, se díky převzetím několika pojišťoven prosadila na světové scéně a nyní expanduje do amerických hotelových realit. Loni koupila za dvě miliardy dolarů věhlasný newyorský hotel Waldorf Astoria.

Starwood provozuje zhruba 1270 ubytovacích zařízení ve 100 zemích světa. Firma loni na jaře oznámila, že zvažuje nové strategické možnosti, od léta se pak začaly v médiích objevovat zprávy o jednáních s potenciálními zájemci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků