Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

GE Money Bank je na prodej, bude stát desítky miliard

Americký konglomerát General Electric (GE) chce do dvou let prodat českou GE Money Bank. Šestá největší banka v Česku má milión klientů. Cena za skupinu GE Money, do které kromě banky patří i GE Money Auto, dosáhne asi desítek miliard korun. GE Money stoupl za tři čtvrtletí roku 2014 čistý zisk o pětinu na 3,39 miliardy korun.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
GE Money Bank je na prodej, bude stát desítky miliard

Ve středečních Hospodářských novinách (HN) informaci potvrdil ředitel banky Sean Morrissey.

"Mohu potvrdit, že GE má v úmyslu prodat v průběhu následujících 24 měsíců GE Money Bank," cituje deník ředitele, podle něhož bude banka fungovat normálně dál a změna vlastníka nebude mít dopad na klienty. Vedení banky podle HN již o záměru informovalo zaměstnance. Cena za GE Money podle odhadů z trhu zřejmě přesáhne 20 miliard korun, ale může dosáhnout i 40 miliard, píše deník.

GE Money Bank patří v Česku ke středně velkým bankám. Celkový počet klientů za tři první čtvrtletí loňského roku bance meziročně klesl o téměř čtyři procenta na 1,014 miliónu. Banka měla ke konci září 252 poboček a 686 bankomatů. Podle HN může lákat investory tím, komu půjčovala. Významnými klienty banky jsou zemědělci, kterým byla poskytnuta až třetina všech úvěrů. Celková aktiva skupiny GE Money činí 136,5 miliardy korun.

Konglomerát GE před nedávnem oznámil, že prodává divizi realit a výrazně omezí své aktivity ve finančnictví. Plánuje se více zaměřit na zlepšení své činnosti v průmyslovém sektoru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků