Hlavní obsah

Francouzi a Italové chtějí kvůli krizi vytvoření fondu EU

Francouzi a Italové na pondělní jednání ministrů financí eurozóny v Lucemburku navrhli vznik fondu Evropské unie, jehož prostředky by měly putovat na boj s finanční krizí. Novinářům to řekl nejmenovaný italský diplomat.

Francouzi a Italové chtějí kvůli krizi vytvoření fondu EU

Otázkou je, zda se oběma vládám podaří ke vzniku fondu, o němž zatím nejsou známy bližší podrobnosti, přesvědčit i zbytek Evropské unie či eurozóny. Celá řada ministrů evidentně není nakloněna vzniku podobného záchranného plánu pro finanční sektor.

"Pevně doufám, že se nám podaří vyhnout situaci, která panuje ve Spojených státech, kde vlastně za peníze daňových poplatníků mohou nakoupit i špatná rizika. My chceme peníze daňových poplatníků využít k nákupu zdravých společností," řekl novinářům před jednáním nizozemský ministr financí Wouter Bos.

Proti "kopírování" amerického postupu jsou ale i další šéfové státních pokladen.

Na možný nesouhlas státníků se vznikem fondu ukazuje i reakce jednoho z nizozemských diplomatů. "Dnes bych žádnou dohodu nečekal," uvedl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků