Hlavní obsah
Foto: Rebecca Cook, Reuters

Ford v Evropě propustí tisíce zaměstnanců, chce ušetřit 311 miliard

Americká automobilka Ford bude v Evropě propouštět. Ve snaze celosvětově ušetřit 14 miliard amerických dolarů (311 miliard korun) zruší tisíce pracovních míst. Napsal o tom britský list Financial Times. Všechny regionální pobočky v evropské části firmy projdou auditem, z jehož výsledků následně vzejdou konkrétní opatření.

Foto: Rebecca Cook, Reuters
Ford v Evropě propustí tisíce zaměstnanců, chce ušetřit 311 miliard

„Tady nejde o to, abychom aktuálně zefektivnili činnost naší firmy, ale o její kompletní přestavění,“ nechal se slyšet prezident evropské části společnosti Steven Armstrong.

Ford se v Evropě poslední dva roky potýká s finančními ztrátami. Již dříve oznámil, že v Británii zruší pět tisíc míst ve své automobilce Jaguar Land Rover. Kde přesně se budou propouštět další lidé a kolik jich bude, je v tuto chvíli nejasné.

Firma totiž o dalším postupu jedná i s odbory. Podle Armstronga lze však říct, že se budou rušit tisíce pracovních míst, což bude mít „citelný dopad“ na celkový počet lidí zaměstnaných Fordem. Ford v patnácti evropských továrnách zaměstnává celkem 53 tisíc lidí.

Podle analytiků by celosvětově, nejen v Evropě, Ford mohl v rámci restrukturalizace propustit až 24 tisíc lidí. V posledních dnech se také hovořilo o možné alianci s německým koncernem Volkswagen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků