Hlavní obsah

Finská Nokia vytvoří společný podnik v Číně

Finský gigant v oblasti mobilních telefonů založí společně s čínskou firmou China Putian společný podnik. Obě společnosti to oznámily ve čtvrtek. Hodnota nového podniku dosáhne 90 miliónů eur, tedy přibližně 270 miliónů korun.

Finská Nokia vytvoří společný podnik v Číně

Nová společnost, která bude mít sídlo v čínském Wuhanu, se zaměří zejména na výzkum, rozvoj, výrobu a také na prodej sítových řešení pro 3G standardy TD-SCDMA a WCDMA. Výrobky budou prodávány pod značkou Potevio, kterou vlastní právě China Putian.

Nokia ale bude i nadále v Číně prodávat WCDMA systémy pod svou vlastní značkou, stejně jak to dělá v ostatních zemí světa.

China Putian bude vlastnit 51 procent akcií nové společnosti, Nokia zbylých 49 procent. Firma China Putian byla založena v roce 2003 a vyrábí telekomunikační vybavení a poskytuje služby pro telekomunikační výrobu.

China Putian a Nokia již dříve spolupracovaly na GSM technoligiích. "Rozšíření spolupráce mezi společnostmi China Putian a Nokia významě přispěje k rozvoji 3G výroby v Číně," prohlásil Simon Beresford-Wylie, výkonný viceprezident Nokie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků