Hlavní obsah

Finanční skupina Penta chce koupit Burger King

Finanční skupina Penta chce údajně koupit síť rychlého občerstvení Burger King v Německu. Server topky.sk v této souvislosti uvedl, že Němci se možná dočkají Pentaburgeru. Rozhovory o koupi Burger Kingu v Německu údajně probíhají už několik měsíců.

Finanční skupina Penta chce koupit Burger King

Mluvčí Penty to odmítl potvrdit. „Nevyjadřujeme se k žádným firmám, které nepatří do našeho portfolia. Nekomentujeme transakce, které nejsou uzavřeny,“ uvedl Danko.

Ani německý Burger King tato jednání nepotvrdil. Společnost pouze uvedla, že probíhají jednání s několika potenciálními partnery. V Německu je téměř 700 restaurací Burger King. Tato síť rychlého občerstvení však paradoxně neuspěla právě na Slovensku, kde vydržela pouze dva roky.   

Penta už podniká ve střední Evropě v potravinářské oblasti. Vlastní například masokombináty na Slovensku, v České republice i v Maďarsku. V Polsku vlastní firmu na mražené potraviny, která je největším výrobcem mražené pizzy ve střední Evropě. Ročně vyprodukuje až 60 miliónů mražené pizzy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků