Hlavní obsah
Expremiér Silvio Berlusconi (vlevo) v doprovodu spolustraníka z Forza Italia Antonia Tajaniho. Ilustrační snímek Foto: Ciro De Luca, Reuters

Exmanželka musí Berlusconimu vrátit přes miliardu z výživného

Bývalá manželka Veronica Lariová musí někdejšímu italskému premiérovi Silviu Berlusconimu vrátit 45 milionů eur (1,2 miliardy Kč), které získala z výživného, jež jí politik platil od jejich rozluky. V pátek o tom podle deníku La Republica rozhodl s konečnou platností italský nejvyšší soud.

Expremiér Silvio Berlusconi (vlevo) v doprovodu spolustraníka z Forza Italia Antonia Tajaniho. Ilustrační snímek Foto: Ciro De Luca, Reuters
Exmanželka musí Berlusconimu vrátit přes miliardu z výživného

Soud tak potvrdil rozsudek z roku 2017, podle nějž expremiérova exmanželka na vysoké měsíční výživné nemá nárok, neboť sama disponuje velkým majetkem.

Dnes 63letá Lariová v manželství s Berlusconim setrvala 20 let. Posledních pět let svazku žili manželé odděleně.

Při majetkovém vypořádání během rozluky přiřkl soud Lariové měsíční výživné 3,5 milionu eur (90 milionů Kč) měsíčně, po rozvodu bylo výživné sníženo na 1,4 milionu eur (přes 36 milionů Kč) měsíčně.

Berlusconimu dal za pravdu již soud v Miláně

Berlusconiho právníci se však obrátili na soud a žádali zrušení výživného s argumentem, že Lariová získala už v manželství rozsáhlý majetek ve formě nemovitostí, šperků a hotovosti.

Její životní úroveň byla podle nich dostatečná, a nebylo tedy nutné, aby od bývalého manžela inkasovala ještě vysoké měsíční částky.

Berlusconimu dal v roce 2017 za pravdu odvolací soud v Miláně, Lariová se následně obrátila ještě na kasační soud. Tem verdikt teď potvrdil. Lariová tak musí 82letému Berlusconimu vrátit veškeré prostředky, které díky nařízenému výživnému od začátku získala.

Berlusconi a někdejší herečka Lariová se vzali v roce 1990 a mají spolu tři děti. O rozvod Lariová požádala s odůvodněním, že nemůže dál snášet Berlusconiho mimomanželské vztahy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků