Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Louafi Larbi, Reuters

Evropská ekonomika poroste víc, odhaduje Eurostat

Evropský statistický úřad (Eurostat) navýšil odhad růstu ekonomiky Evropské unie ve třetím čtvrtletí. Zatímco v prvním odhadu z půlky listopadu předpokládal mezičtvrtletní navýšení o 0,2 procenta, podle úterního zpřesněného odhadu jde o růst o 0,3 procenta. V případě eurozóny statistici nic neměnili a nadále čekají růst ve třetím čtvrtletí o 0,2 procenta.

Ilustrační foto Foto: Louafi Larbi, Reuters
Evropská ekonomika poroste víc, odhaduje Eurostat

V meziročním srovnání Eurostat předpokládá pro třetí čtvrtletí růst v 17 unijních státech platících eurem i v celé 27členné Evropské unii shodně o 1,4 procenta.

Během třetí čtvrtiny letoška spotřební výdaje domácností stouply v eurozóně o 0,3 procenta a v EU o 0,2 procenta, zatímco v předchozím čtvrtletí propadly o 0,5 procenta v eurozóně a o 0,4 procenta v EU.

Vývozy navýšily v eurozóně o 1,5 procenta a v EU o 1,2 procenta, dovozy rostly o 1,1 procenta v euroklubu a o 0,9 procent v celé unii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků