Hlavní obsah
Miliony tun jídla končí v popelnicích. Foto: Novinky

Evropané vyhodí 88 milionů tun jídla ročně, EU hodlá zakročit

EU uvažuje o zrušení minimální trvanlivosti potravin. Slibuje si od toho omezení vyhazování potravin. Statistiky jsou děsivé, každý rok vyhodí obyvatelé EU zhruba 88 milionů tun jídla.

Miliony tun jídla končí v popelnicích. Foto: Novinky
Evropané vyhodí 88 milionů tun jídla ročně, EU hodlá zakročit

Ohromné množství potravin vyhazují především supermarkety, hotely a restaurace. Evropská komise proto uvažuje o zrušení tradičního označení „Minimální trvanlivost do“.

Brzy mají odstartovat rozhovory, kde se k problému vyjádří občané i podniky a profesní organizace.

V současnosti má většina potravin vyznačenou minimální trvanlivost. Ta neznamená, že se mají po daném datu vyhodit, většinou je lze jíst i potom.

Potravina nemusí dobře vypadat, není ale zdravotně závadná. Jen maso a ryby mají datum spotřeby, které spotřebitel musí brát vážně.

Změna formulace

Komise předložila několik návrhů řešení. Minimální trvanlivost by se mohla zrušit u trvanlivých potravin, případně by se mohla zrušit úplně a zůstalo by jen datum spotřeby.

Dalším návrhem je, že by se mohla zrušit obě tradiční označení a používala by se nová, přesnější.

Na potravině by mohlo být například napsáno, že je nejlepší sníst ji do tohoto data, ale většinou je dobrá i potom. Průzkum Eurobarometru z roku 2015 ukázal, že miliony zákazníků pojem minimální trvanlivost vůbec nechápou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků