Hlavní obsah
Toalety v osobním vozu ČD typu Apee Foto: ČD

Dráhy vylepšují záchodky. Ručníky jsou ale jen na obrázku

Přes dvě stovky toalet ve více než stovce osobních vozů používaných v rychlících a expresech Českých drah (ČD) dostávají nový vzhled. Stěny jsou nově polepovány pestrými tapetami připomínajícími interiér koupelen nebo lesní krajinu. Projekt navazuje na anketu uspořádanou cestujícími v loňském roce, kdy bylo možné vybírat z několika návrhů.

Toalety v osobním vozu ČD typu Apee Foto: ČD
Dráhy vylepšují záchodky. Ručníky jsou ale jen na obrázku

„Na základě ankety mezi cestujícími jsme pro vylepšení toalet vybrali tapetu s námětem koupelny s vyobrazením dlaždiček, ručníků a dalšího vybavení domácí koupelny ve dvou barevných variantách a jeden motiv s lesní krajinou,“ řekl ředitel odboru obchodu osobní dopravy ČD Jiří Ješeta.

Tapety s motivem lesa ve vlaku ČD

Foto: ČD

Při instalaci tapet dochází také k hloubkovému čištění prostor a k doplnění inventáře WC například o boxy s papírovými ručníky tam, kde nejsou elektrické vysoušeče. Textilní ručníky jsou ale jen na obrázku.

Ručníky jsou bohužel jen na obrázku

Foto: ČD

Toalety v osobním vozu ČD typu Apee

Foto: ČD

„Obnovu toalet provádíme celkem v pěti typech osobních vozů, které dnes nasazujeme na rychlíky a expresní spoje. Cestující se s novým designem toalet mohou setkat na rychlících Cheb – Plzeň – Praha, Linz – České Budějovice – Praha, Trutnov – Hradec Králové – Praha a také ve vlacích EuroCity a InterCity z Prahy do Bratislavy a dále do Maďarska nebo ve vybraných spojích z Prahy na severní Moravu,“ dodal Ješeta.

Dekorace toalet ve vozech typu Bee

Foto: ČD

První dvě desítky vozů již úpravami prošly a u dalších budou dokončené během několika nadcházejících měsíců.

Takhle vypadá výzdoba toalet ve francouzských rychlovlacích TGV

Foto: ČD/TGV

Vylepšení vzhledu toalet různobarevnými tapetami se věnují také zahraniční železnice, například v Rakousku, Švýcarsku, Německu nebo ve Francii.

Toalety rakouských drah ÖBB

Foto: ČD/ÖBB

Anketa
Líbí se vám tapety na toaletách ve vlacích ČD?
Ano
92.4 %
Ne
7.6 %
Celkem hlasovalo 675 čtenářů.

Související téma:

České dráhy

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků